Kategorie

Štítky

PiPO M9 Pro S6 M9

Velmi levný 7" phablet Ainol AX1 Poseidon - Kde výrobce šetřil?

Jednou z čerstvých novinek je nový 7" phablet od Ainolu s označením AX1 Poseidon. Je to první tablet od Ainolu, který nabízí možnost telefonovat, 3G mobilní data a GPS, nabídne více portů než konkurenční Cube Talk79, je navíc dualSIM a Ainol opět boduje hlavně nízkou cenou... nebo ne? Šetřil výrobce někde?

Zpracování tabletu bude určitě na dobré úrovni, jak jsme od Ainolu zvyklí, tělo je kovové a displej je krytý chemicky upraveným sklem. Prozatím je dostupná pouze stříbrná verze, na trhu by se v nejbližší době měla objevit černá a tmavě modrá varianta. Bohužel první zklamání přijde po spuštění tabletu, displej je pravděpodobně starší TN technologie, takový displej už prakticky většina čínských výrobců nepoužívá, IPS displeje najdeme i v levnějších tabletech, a paradoxně na TN displej dnes narazíte jen v levných Asusech a Samsungu. Mnohým uživatelům ale bude jistě dostačovat, jen musejí počítat s horšími pozorovacími úhly.

Naštěstí na procesoru a grafické kartě šetřeno nebylo a výrobce použil novější procesor MediaTek MT8389, který je však podtaktovaný na 1,2 GHz, grafickou kartu PowerVR SGX544 a operační paměť 1 GB. Díky tomu tablet podle prvních testů v benchmarku Antutu dosahuje skóre přes 13 tis. bodů. Ve výbavě tabletu naleznete wi-fi, bluetooth 4.0, microHDMI, slot na paměťové karty, FM rádio, GSM, 3G, GPS, g-senzor, přední a zadní fotoaparát, a funkci OTG. Poprvé se bude tablet nabíjet pouze přes microUSB.

Vnitřní pamět tabletu je bohužel pouze 8 GB, tzn. že pro uživatele je vyhrazeno přibližně 5 GB, naštěstí je možné paměť rozšířit pomocí paměťové karty. Výrobce tvrdí, že se možná dočkáme i 16 GB verze. Tablet je dualSIM, to je skvělá zpráva, ovšem i zde se tak trochu šetřilo... po dlouhé celodenní komunikaci s 8 různými čínskými prodejci, kdy opět každý tvrdil něco jiného, jsme zjistili, že 1 slot pro SIM kartu podporuje pouze GSM a 2G datové připojení a druhý slot pouze 2G a 3G. Pro ty, kteří by chtěli využít funkce tabletu naplno, to bohužel znamená mít jednu SIM na volání a posílání sms a druhou SMS pro rychlé 3G data.

Tablet je sice plný rozporů, na druhou stranu použítý hardware určitě zvládne i nějakou tu dnešní náročnou hru a za opravdu nízkou cenu 4 390 Kč nabídne bezkonkurenčně největší výbavu. Pokud tedy nechcete za tablet utratit mnoho a rádi by jste volání, 3G a GPS v dobře zpracováném tabletu, pak je AX1 ta pravá volba pro Vás.Napsáno v Novinky

2013-08-22 05:35:35

Vás komentář byl úspěšně odeslán. Děkujeme za Vás komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Přidat komentář