Kategorie

Štítky

PiPO M9 Pro S6 M9

Netradiční 9" Cube U39GT a 7,9" phablet Cube Talk79

Firmě Cube se daří a vypouští na trh snad každý týden nový tablet. Aby ne, dělá velmi dobré tablety a za rozumnou cenu. Navíc v poslední době se zlepšuje i v softwarové podpoře, což u čínských výrobců není vždy zvykem. Za poslední měsíc uvedl na trh již 6 tabletů a další 3 se na nás chystají. Dnes se podíváme na jeden chystaný a druhý, který je již v prodeji.

Tabletem v prodeji je Cube Talk79 a je v portfoliu této firmy prvním tabletem podporující 3G. Kvůli podpoře datových přenosů tak Cube po dlouhé době nepoužil procesor Rockchip a vsadil na osvědčený Mediatek. Tablet je ale hlavně zajímavý tím, že umí telefonovat, jedná se totiž o tzv. phablet, jeho největším konkurentem je tedy Asus Fonepad. Pokud se poohlížíte po zařízení tohoto typu, Cube Talk79 by určitě měl být mezi Vašimi kandidáty. Nabídne skvělou výbavu a zpracování srovnatelnou s Asusem, kovové tělo a sklo Gorilla Glass, a o to zajímavější bude, když jeho cena časem klesne pod cenu Asusu. Čtyřjádrový Mediatek nabídne skoro 2x větší výkon než jednojádrový Intel Atom v Asusu. Ve výbavě tabletu je již zmiňovaný GSM a 3G modul, oba podporující české frekvence. Dále pak GPS, FM rádio, bluetooth 4.0, světelný senzor a senzor přiblížení. Zajímavé jsou i 2 microUSB porty, jeden nově slouží pro nabíjení a data a druhý podporuje funkci OTG. Baterie 4500 mAh naznačuje velmi dobrou výdrž.

Chystaný tablet je netradiční svou úhlopříčkou. Po vlně tabletů kopírující velikost 9,7" iPadu a následně i 7,9" iPadu Mini přišel Cube s 9" tabletem. Proč zrovna s 9"? Protože je v něm použit PLS displej, který vyrábí Samsung. Co to je PLS?

PLS technologie je poměrně nový způsob výroby displejů, první displeje do počítačových monitorů se dostali do prodeje začátkem tohoto roku. PLS je založené na technologii IPS, ta má pixely obdélníkového tvaru poskládané do stromečku a pixel je rozložený na 2 zóny a 4 domény, které se postupně vypínají. V praxi to pro uživatele znamená, oproti starší TN technologii, mnohem lepší kontrast, lepší pozorovací úhly, živější barvy, lepší podání černé a nižší spotřebu. IPS panely dnes vyrábí firma LG, jeden z velkých konkurentů Samsungu, ten do té doby vyráběl displeje PVA a Super AMOLED a neměl žádný displej pro profesionální účely. PLS displeje by tedy měli být někde mezi IPS a Super AMOLED, měli by mít živější barvy a lepší kontrast než IPS a zároveň mnohem nižší spotřebu a náklady na výrobu.

Samotný tablet Cube U39GT bude formátu 16:10 s rozlišením 1920x1200 pixelů, tělo tabletu bude plastové, v bílé barvě a displej by měl být krytý chemicky upraveným sklem Gorilla Glass. V softwarové výbavě bude čistý Android 4.2.2 Jelly Bean, jehož srdcem bude procesor Rockchip RK3188 s frekvencí 1,8 GHz. Grafická karta Mali400 a 2 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť 16 GB, mezi porty nalezneme HDMI, microUSB s funkcí OTG, slot na paměťové karty. Přední a zadní fotoaparát a baterie s 5200 mAh. Jsme velmi zvědaví jaký vliv bude mít použitý displej na spotřebu.Napsáno v Novinky

2013-07-16 03:36:28

Vás komentář byl úspěšně odeslán. Děkujeme za Vás komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Přidat komentář