Kategorie

Štítky

PiPO M9 Pro S6 M9

Recenze 7,9" Cube U35GT a porovnání s 7,9" Cube U30GT Mini 2

Další novinkou, která byla před pár dny uvedena do prodeje je tento 7,9" Cube U35GT. Který však jako by z oka vypadnul o 200 Kč dražšímu modelu 7,9" Cube U30GT Mini 2. V čem se tedy liší? Který si vybrat? Na tyto otázky se Vám pokusím odpověď v této recenzi, která je spíše porovnáním obou modelů. Na fotografiích mají tablety ještě ochranné folie. Ten levý, bílý, je U30GT. Pravý, stříbrný, U35GT.

Když se podíváte na parametry obou tabletů, až na pár drobností, jde v podstatě o úplně ty samé přístroje. Pokud tedy chcete vědět jak je na tom tablet se zpracováním, displejem a výkonem, doporučuji Vám si nejdříve přečíst recenzi 7,9" Cube U30GT Mini 2.

V čem se tedy tito dva liší? U30GT má větší operační paměť RAM a to 2 GB, na zadní straně 5 Mpix fotoaparát s autofokusem, a hlavně jiné zpracování těla. U30GT má kovovou konstrukci a plastové tělo. U35GT je vybaven naprosto stejným procesorem a grafickou kartou, ale má jen 1 GB operační paměti, nemá zadní fotoaparát a celá zadní část tabletu je kovová.

Na kovových zádech se nešetřilo, a tak velmi dobře chrání displej tabletu ze zadní strany proti tlaku, další výhodou je lepší odvod tepla od procesoru. Zkusili jsme na obou tabletech současně spustit stejnou aplikaci a rozdíl teplot zadního krytu byl znát už podle dotyku. I přesto ani U30GT se nezahříval o nic víc, než je u těchto tabletů běžné. Na zpracování U35GT mě trochu zamrzelo kvalita slícování tabletu. U35GT je sice pevný, nikde nic nevrže, vše lícuje jak má, ale když silněji zmáčknete okraj tabletu v jeho polovině, kryt se mírně prohýbá. To se u plastového U30GT neděje. Nejde o žádnou závadu, při běžném používání si toho nevšimnete, pouze kdyby jste se na tento problém zaměřili.

Jak je rozdíl ve výkonu? Podle benchmarku Antutu překvapivě žádný. Provedl jsem několik testů a skóre v Antutu se pohybovalo v rozmezí 50 bodů. Jednou měl vyšší skóre U30GT, podruhé U35GT. Antutu tak pravděpodobně nebere v úvahu velikost paměti RAM a počítá pouze s její rychlostí. A rychlost RAM u U35GT byla vždy o několik zanedbatelných bodů lepší. To není nic překvapivého, protože i u počítačů je známo, že menší paměť RAM má vetšinou o něco rychlejší časování. Skóre v Antutu se tedy u obou tabletů pohybovalo kolem 17 640 bodů, jak je vidět i na předchozím snímku. Historie je opakovala i v Basemark X, který měří pouze grafický výkon. Skóre opět dosahovalo hodnoty kolem 7,36 FPS.

Často na různých diskuzních fórech čtu, že čínské tablety mají špatné wi-fi, a že je pravděpodobně příčinou hliníkové nebo kovové tělo některého z tabletů. Toto byla tedy skvělá příležitost vyzkoušet co se signálem stane, když máme dva tablety s totožným hardwarem a pouze jiným tělem. Vrhnul jsem se tedy do měření, měřil jsem přímo u routeru, měřil jsem přes zdi, měřil jsem na balkoně, tablety jsem dával do různé polohy vůči routeru... Rozdíl mezi nimi nebyl ani 1 dBm. Ano, signál byl prostě za všech okolností stejný, a troufám si tvrdit, že tyto dva tablety jsou jedni z tabletů s nejsilnějším příjmem signálu wi-fi v naší nabídce.

Jaký z nich tedy vybrat? Těžká otázka. Kovové tělo je pevnější, na plastovém nebudou tolik vidět škrábance. U35GT se lépe chladí, U30GT má vetší RAM a zadní fotoaparát. Já osobně bych si vybral raději U30GT. Přesto že dnes Vám naprosto stačí pamět RAM 1 GB a její nedostatek rozhodně nepocítíte, říkám si, že RAM není do budoucna nikdy dost. Navíc, i když nepříliš kvalitní fotoaparát, se občas hodí, alespoň na to vyfocení nějakého QR kódu, nebo textu. O něco pevnější zpracování rámečku u U30GT se mi také líbí víc a svůj tablet nehodlám puštět jeho zády na ostré předměty. Pokud je ale pro Vás rozhodující cena, s U35GT chybu rozhodně neuděláte, přeci jen jde o stejný tablet.Napsáno v Články

2013-06-11 02:25:43

Vás komentář byl úspěšně odeslán. Děkujeme za Vás komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Přidat komentář